یک انتخاب فوق العاده برای آوردن حس لمس مناطق استوایی به خانه شما است. این گیاه در دسته‌هایی از ساقه‌های باریک و در عین حال بلند رشد می‌کند و ظاهر برگها همچون پر میباشد. این گیاه در شرایط آب هوایی گرم و مرطوب به خوبی رشد میکند. نخل اریکا یک گیاه آپارتمانی بسیار محبوب است که می تواند چندین سال فضای سبز دوست داشتنی برای منزل شما فراهم کند.

چگونه نخل اریکا را آبیاری کنیم؟

نخل اریکا به آب کافی برای مرطوب نگه داشتن خاک نیاز دارد، اما نه آنقدر آب که خاک همیشه خیس یا غرقاب باشد. در طول ماه های سرد سال می توانید اجازه دهید خاک در فاصله بین دو آبیاری خشک شود. دقت داشته باشید آبیاری زیاد و خیس بودن دائمی خاک باعث پوسیدگی ریشه های گیاه خواهد شد.

به چه میزان روشنایی برای نگهداری از نخل اریکا در داخل خانه نیاز داریم؟

یکی از مهم ترین عوامل در مراقبت از نخل اریکا، قرار دادن آن در محیط پر نور میباشد. نخل اریکا با نور روشن و غیر مستقیم خورشید بهترین عملکرد را خواهد داشت. گیاه اریکا جز گیاهانی است که می تواند در محیط های بدون نور نیز دوام بیاورد ولی رشدش کم می شود.اگر گیاه بیش از حد نور مستقیم خورشید را دریافت کند، رنگ برگها ممکن است به رنگ سبز مایل به زرد درآید. اگر این اتفاق افتاد، مکان گیاه خود را تغییر دهید..

تعویض گلدان نخل اریکا

حداکثر هر دو سال یکبار نیاز است که گلدان نخل اریکا را تعویض کنید. با تعویض مجدد خاک گیاه، خاک گلدان قدیمی‌تری را که طی دو سال گذشته در آن زندگی می‌کرده است، جایگزین می‌کنید و به آن با خاک هفت عنصر مواد مغذی جدیدتری می‌دهید.

خاک

بهترین خاک برای اریکا خاک هفت عنصر می باشد

خاک ممتاز ۷ عنصر ۳ کیلویی مدل GPP1

۳۵,۰۰۰ تومان

خاک ممتاز ۷ عنصر ۳ کیلویی سون آپ محصول فناوری شده دارای خصوصیات ذیل می باشد : ۱- دارای ترکیبی قوی از ۷ عنصر ماکرو و میکرو مورد نیاز گیاهان ۲- نقش کلیدی در بالا رفتن ظرفیت نگهداری و جذب آب و مواد غذایی در ناحیه ریشه ۳- فعال کننده میکرو اورگانیسم های بستر کشت…

۲۰۰ عدد در انبار

+

کود دهی به نخل اریکا

مطمئن شوید که کود ریز مغذی مناسب را برای گیاه خود انتخاب می کنید. کود را مطابق دستورالعمل برچسب رقیق کنید تا مطمئن شوید که مقدار زیادی از محصول را به آن نمی‌دهید که می‌تواند منجر به سوختگی برگ‌های گیاه شود. کود را مطابق دستورالعمل برچسب رقیق کنید تا مطمئن شوید که مقدار زیادی از محصول را به آن نمی‌دهید که می‌تواند منجر به سوختگی برگ‌های گیاه شود.

بهترین کود ها برای اریکا عبارتنداز: ۲۰۲۰۲۰ و اسید هیومیک

همچنین می توانید به این گیاه از کود های اسید آمینه و جلبک استفاده کنید . و همچنین میتوانید برای جلوگیری از ایجاد قارچ و لکه بروی گیاه از قارچ کش استفاده کنید