کردلین گیاهی زیبا و شیک با برگهای رنگارنگ است که برای داخل آپارتمان بسیار مناسب است. این گیاه با نام انگلیسی Flaming dragon tree ( اژدهای آتشین ) و نام علمی Cordyline terminalis شناخته می‌شود.
گیاه کردلین دارای ۱۵ گونه است که این گیاه از خانواده درختچه های همیشه سبز است. ارتفاع گیاه کردلین به ۱۰۰ سانتی متر نیز می‌رسد اما نگران نباشید این متراژ تنها در محیط باز اتفاق می‌افتد. این گیاه بومی آسیای شرقی می‌باشد و برگهای این گیاه نیزه‌ای و به رنگ سبز تیره و براق با حاشیه قرمز متمایل به صورتی است.

گیاه کردلین به طور کلی به رطوبت بالا نیازمند است پس بهتر است هر روز غبار پاشی انجام گیرد یا یک ظرف آب به منظور تامین رطوبت در کنار گلدان آن قرار داده شود. در بعضی مناطق به دلیل خشکی بیش از حد هوا و اتمسفر، نگهداری این گیاه زیبا در خانه مشکل می‌شود اما با استفاده از راههای تامین رطوبت برای گیاهان، مانند ایجاد جزیره، قرار دادن آب در کنار گلدان و غبار پاشی می‌توان به راحتی نیاز های رطوبتی گیاه را برطرف کرد. به طور کلی خاک همیشه مرطوب و رطوبت نسبی ۷۰ تا ۹۰ درصد برای این گیاه لازم است.

گیاه کردلین به نور متوسط غیر مستقیم اما زیاد نیاز دارد، نور مستقیم باعث خراب شدن برگ ها می‌شود. به طور کلی گیاهان زینتی با برگ های رنگی به نور بیشتری احتیاج دارند وگرنه رنگ زیبای آنها از بین می‌رود. بنابراین در صورت مشاهده ی بی رنگ شدن برگ ها، بهتر است گل کردیلین را به جایی با نور بیشتر منتقل کنید.

بهترین خاک برای آن خاک ۷ عنصر می باشد که می توانید از آذر کاکتوس تهیه کنید

برای کود دهی می توانید از کود های سه ۲۰ و اسید هیومیک استفاده کنید
برای آبیاری اجازه دهید رویه خاک مابین دوبار آبیاری کاملا خشک شود. اما در فصل های گرم تر فواصل بین دو آبیاری را کمتر کنید و هر چه محیط گرم تر باشد مقدار آب بیشتری باید به گیاه بدهید.

این گیاه همچنین به کلر موجود در آب حساس است و باید قبل از آبیاری آب را به مدت ۲۴ ساعت در محل ثابتی نگه داری کنید تا کلر موجود در آب، سبب سوختن برگهای کردلین نشود و گیاه سالم تر و سرحال تری داشته باشید.
بهتر است هر ۲ یا ۳ سال یکبار اقدام به تعویض گلدان کنید. علائمی مانند بیرون زدن ریشه ها، بیحال بودن برگها با وجود مناسب بودن همه ی شرایط و … نشان از زمان تعویض گلدان می‌دهند.