کالانکوئه گیاه آپارتمان جذابی است که گل های ریز زیبا به رنگ های مختلف تولید می کند. این گیاه به دلیل گلدار بودن از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی بین دوستداران گل و گیاه است. این گیاه از خانواده ساکوللنت ها بوده و مقاومت بالای آن باعث شده که نگهداری اش در منزل بسیار ساده باشد.
این گیاه با نام انگلیسی و علمی kalanchoe از خانواده Crassulaceae بوده و بومی منطقه ماداگاسکار می باشد. ارتفاع آن به حدود ۵۰ سانتی متر هم می‌رسد. این گیاه دارای بیش از ۲۰۰ گونه می باشد که هر کدام شکل و اندازه های متفاوتی دارند. از مشخصات این گیاه این است که دارای برگ های سبز روشن، گوشتی و تخم مرغی شکل است که لبه آن ها به طرف بالا برگشته اند. گل های این گیاه به صورت خوشه ای بوده و فصل پیدایش آن ها، از اواسط زمستان تا اواسط بهار می باشد. گل های گیاه از چهار گلبرگ تشکیل شده اند و به رنگ های قرمز، بنفش، نارنجی، زرد و سفید یافت می شوند.

آبیاری این گیاه باید منطم باشد و برای آبیاری بهتر است هنگامی که خاک گیاه خشک شد اقدام به آبیاری کنید و برای پی بردن به این موضوع میتوانید انگشت خود را تا یک بند انگشت در خاک فرو کنید و در صورتی که خاک خشک بود و به دستتان نچسبید گیاه را آبیاری کنید.

این گیاه به نور متوسط غیر مستقیم نیاز دارد به هیچ وجه گیاه را در معرض نور مستقیم قرار ندهید.

بهترین خاک برای آن خاک ۷ عنصر می باشد که می توانید از آذر کاکتوس تهیه کنید

برای کود دهی می توانید از کود های گلدهی و سه ۲۰ و اسید هیومیک استفاده کنید
مناسب نبودن نور گیاه و کافی نبودن مواد مغذی خاک میتواند علت گل ندادن این گیاه باشد.
در شرایط عادی این گیاه سالی یکبار گل میدهد ولی با تنطیم نور گیاه میتوان تعداد دفعات گلدهی را افزایش داد.