گیاه لیندا یا نخل دم اسبی یکی از محبوبترین گیاهان زینتی آپارتمانیست که بومی مکزیک بوده و به زندگی بیابانی عادت دارد . علت محبوبیت آن به دلیل فرم ظاهری برگها و ساقه ( غده ) آن است که در زبان انگلیسی به پافیلی معروف است . برگ های لیندا برای جلوگیری از هدر رفتن آب سطح مقطع باریکی دارند و به دلیل کمبود آب در محل زندگیش ، ساقه ی ضخیم آن آب را در خود ذخیره میکند و همین امر نیاز آبی لیندا را کم میکند .
بیشترین دلیل جذابیت این گیاه دارا بودن برگهای باریک ، کشیده ، ضخیم ، مقاوم و مجنون و آویزان است همچنین ساقه ی لیندا یا همان پافیلی نیز زیبایی خاصی به این گیاه بیابانی داده است . ارتفاع گیاه لیندا در شرایط ویژه به ۲ متر هم میرسد و این تنها با بالا آمدن ساقه اتفاق می‌افتد .
لیندا گیاه کم توقعیست اما از اینکه گیاه دیگری برروی آن سایه بیندازد خوشش نمی‌آید چون به شدت نور را دوست دارد . در ضمن به دلیل نیاز کم به آبیاری رطوبت ایجاد شده از طریق گیاهان دیگر برایش خوب نیست پس لیندا را با فاصله از دیگر گیاهان قرار بدهید. لیندا به دلیل بی خطر بودن در لیست ۲۰ گیاه مناسب برای کودکان و حیوانات خانگی قرار میگیرد .

لیندا گیاه نسبتا مقاومیست و تنها حساسیت این گیاه به آبیاریست چرا که به دلیل ذخیره ی آب درون ساقه ی خود ، نیاز به آبیاری زیادی ندارد پس یکی از مشکلات شایع این گیاه مربوط به همین مورد است .

لیندا بومی مناطق بیبانیست پس به نور زیادی نیاز دارد اما توجه داشته باشید مانند هر گیاه دیگری نور مستقیم خورشید برای آن خوب نیست . لیندا بهتر است پشت پنجره قرار گیرد
در تمام طول سال هفته ای یکبار غبارپاشی کافی است،در مواقعی که درجه حرارت زیر ۱۰ درجه است غبارپاشی نکنید.

تنها نکته درباره ی شرایط نگهداری گیاه لیندا ، آبیاری آن است . با توجه به زیستگاه گیاه لیندا ، پیاز این گیاه میتواند تا حدود یکسال آب را در خود ذخیره کند پس آبیاری بیش از حد این گیاه سبب پوسیدگی پیاز آن و از بین رفتن گیاه میشود . رطوبت خاک باید پایین باشد و در فاصله ی بین دو آبیاری خاک حتما خشک شود.
کود آهن یکی از علاقه مندی های لینداست و ماهی یکبار میتوانید از این کود استفاده کنید .
همچنین برای لیندا می توانید از کود های ۲۰-۲۰-۲۰ و اسید هیومیک استفاده کنید.
بهترین خاک برای آن خاک ۷ عنصر می باشد که می توانید از آذر کاکتوس تهیه کنید