شاید بتوان گفت یکی از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی خاص ، گیاه سینگونیوم است. این گیاه زیبا و شیک با شرایط محیطی و نور کم سازگاری فوق العاده ای دارد و همین امر این گیاه را یک گزینه مناسب برای نگهداری داخل خانه و هدیه دادن تبدیل میکند. برگهای طرح دار، نیزه ای شکل و رنگ بندی خاص صورتی و سبز، از ویژگی های ظاهری این گیاه است.
مانند تمامی گیاهان بهتر است مابین دو آبیاری خاک کاملا خشک شود. ترجیحا آبیاری را با آب کتری سرد شده و یا بدون املاح انجام دهید تا از زرد شدن و خشک شدن برگها جلوگیری شود. از اوایل پاییز تا اواخر بهمن زمان استراحت گیاه است و بهتر است آبیاری را کمتر کنید. غبار پاشی بر روی برگها به خصوص در فصل تابستان و با گرم شدن هوا کمک زیادی به رشد سینگونیوم خواهد کرد.

سینگونیوم گیاهی مقاوم و سازگاز است و می‌تواند در سایه و نیم سایه نیز رشد خود را داشته باشد. بهترین مکان برای نگهداری این گیاه نزدیک پنجره شرقی و شمالی است و یا درجایی که نور مستقیم آفتاب را نداشته باشد. توجه داشته باشید که کمبود نور در نوع صورتی سینگونیوم، سبب بی رنگ شدن برگها خواهد شد. اما به طور کلی نور کم برای این گیاه بهتر از نور زیاد است چرا که نور شدید سبب سوختگی نوک برگها و بیرنگ شدن آنها خواهد شد.

بهترین خاک برای آن خاک ۷ عنصر می باشد که می توانید از آذر کاکتوس تهیه کنید

برای کود دهی می توانید از کود های گلدهی و سه ۲۰ و اسید هیومیک استفاده کنید
سینگونیوم رطوبت متوسطی نیاز دارد همین امر آن را برای داخل تراریوم مناسب کرده است. بهتر است از راههای تامین رطوبت گیاهان کمک بگیرید و یک سینگونیوم سالم و زیبا داشته باشید. برای مثال می‌توانید برگهای گیاه را غبارپاشی کنید و یا یک ظرف پر از آب در کنار آن قرار دهید. همچنین می‌توانید زیر گلدانی آن را پر از آب و سنگریزه کنید و گلدان را روی سنگ ها قرار دهید. البته در صورتی که تمامی این کارها برایتان دشوار بود نگران گیاهتان نباشید چرا که در رطوبت نسبی اتاق نیز می‌تواند به رشد خود ادامه دهد.