دراسنا پرچمی، گیاهیست مقاوم و با شرایط نگهداری آسان که دارای گونه های متنوعی می باشد. این گیاه به دلیل شباهت ظاهری به نخل، از انواع گیاهان زینتی به شمار می رود که در اکثر منازل، ادارات و دفاتر برای زیبا کردن دکوراسیون استفاده می شود. گل دراسنا پرچمی مقاومت خوبی دارد و به راحتی در منزل نگهداری می شود. اگر شما هم به نگهداری دراسنا پرچمی علاقه دارید با آذر کاکتوس در این مقاله همراه باشید.
گیاه را از نور مستقیم آفتاب محافظت کنید. در محیط هایی با نور روشن، سرعت رشد گیاه سریع تر می شود و در نور کم هم گیاه می تواند زنده بماند و گیاهی مقاوم به سایه است. در نور کافی نوار قهوه ای و قرمز رنگ حاشیه برگها بهتر نمایان می گردند.

دراسنا پرچمی نسبت به خشکی حساس است و باید بین دو آبیاری خاک آن خشک شود.
گل دراسنا پرچمی به رطوبت متوسط نیاز دارد و معمولا رطوبت اتاق برای آن کافی است. البته در صورت امکان بهتر است در هوای گرم و خشک هر چند وقت یک بار برگ ها را غبارپاشی کنید. غبارپاشی همچنین به تمیز شدن برگ ها از کرد و غبار هم کمک می کند.

این گیاه، خاک کمی اسیدی را دوست دارد بنابراین برای ترکیب خاک آن از خاک باغچه به همراه خاک برگ و شن یا پرلیت می توان استفاده کرد. و یا می توان از خاک های مخصوص گیاهان گلدانی که زهکش خوبی هم داشته باشند استفاده کرد. اضافه کردن کمپوست برای تقویت خاک هم توصیه می شود. بهترین خاک برای آن خاک ۷ عنصر می باشد که می توانید از آذر کاکتوس تهیه کنید
برای این که گل دراسنا پرچمی برگ های جدید بدهد تغذیه آن ضروری است. این گیاه را می توان در فصل رشد هر ۲ هفته یکبار با یک کود مثل اسید هیومیک یا ۲۰-۲۰-۲۰ تغذیه کرد.
با پارچه یا اسفنج مرطوب برگ ها را تمیز کنید. از مواد براق کننده شیمیایی استفاده نکنید چرا که باعث مسدود شدن روزنه ها و در نتیجه کند شدن رشد گیاه می شود.