برگ‌های تیره گیاه کالاتیا سندرینا با طرح‌های ظریف صورتی رنگ خود، آن را بسیار زیبا و منحصربه فرد کرده است و جزو گیاهان آپارتمانی خاص محسوب میشود.
این گیاه هم مانند سایر اعضای خانواده کالاتیا، در روز برای جذب بیشتر نور خورشید برگ‌های خود را باز کرده و در شب قبل از خوابیدن، آن ها را جمع می‌کند!
اگرچه بدلیل خاص بودن این گل، معمولا پیدا کردن آن سخت است اما آذر کاکتوس ارومیه شرایطی را مهیا کرده تا بتوانید این گیاه زیبا را تهیه کنید.
در ادامه با روش نگهداری گیاه کالاتیا سندرینا همراه شما خواهیم بود.

کالاتیا گیاهی گرمسیری است، پس باید در طول روز نور کافی اما غیرمستقیم خورشید را دریافت کند. آن را در نزدیکی یک پنجره نورگیر جنوبی با پرده نازک و یا دارای کمی سایه قرار دهید و مطمئن شوید که گیاه از بودن در آن مکان خوشحال است.
کالاتیا سندرینا باید در محیط گرم و مرطوب باشد. بنابراین برای اینکه محیط گرمسیری (خواستگاه اصلی آن) را برایش تداعی کنیم ضمن اینکه آن را در محیطی گرم قرار می‌دهید، سعی کنید رطوبت کافی نیز برای آن فراهم کنید.
اگر دستگاه مرطوب کننده هوا دارید، سندرینا را در کنار آن قرار دهید و مطمئن شوید که گیاه در محیطی واقعا مرطوب قرار دارد.

همه انواع کالاتیا، نه فقط سندرینا، عاشق رطوبت هستند.
پس اگر عادت دارید گیاهان خود را بیش از حد آبیاری کنید، سندرینا انتخاب خوبی برای شماست.

سندرینا می‌تواند مقدار زیاد آب را به خوبی دریافت کند. نکته مهم این است که پس از آبیاری این گیاه باید از شر آبهای اضافی خلاص شوید.یعنی باید گلدان شما زهکشی خوبی داشته باشد
در عین حال که گیاه رطوبت را دوست دارد، بودن در خاکی بسیار خیس و غرق شده در آب را نمی‌پسندد. خیسی خاک سبب پوسیدن ریشه می‌شود، اتفاقی که ممکن است به مرگ گیاه منجر شود.
زمانی باید این گیاه را آبیاری کنید که خاک شروع به خشک شدن کرده باشد. این گیاه دوست ندارد که خاکی کاملا خشک داشته باشد، پس قبل از اینکه خاک بیش از حد خشک شود، گیاه را سیراب کنید.

همانطور که قبلا اشاره کردیم، این گیاه بودن در خاک مرطوب را ترجیح می‌دهد. این یعنی باید در جست‌وجوی خاکی باشید که بتواند مقدار زیادی آب را در خود نگه دارد. بدین ترتیب هم گیاه برای مدت طولانی در رطوبت مطلوب خود قرار می‌گیرد، و هم نیازی نیست شما مرتبا آن را آبیاری کنید.
اگر خاکی با این مشخصات پیدا نکردید، مشکلی نیست. فقط باید گیاه را بیشتر آبیاری کنید تا خاک را مرطوب نگه دارید. ترکیب بارک پیت و خاک ۷ عنصر بهترین خاک برای این گیاه است که همواره می توایند آن را از آذر کاکتوس ارومیه تهیه کنید.